ثبت نام    صفحه اصلی          

جستجو در نتایج
ورود کاربران
شناسه
رمز عبور
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کردم!

لينک های مرتبط

تبادل لينک

نظر سنجی
وضعیت سرویس دهی
خوب
متوسط
ضعیف

وضعیت آب و هوا

صفحه اصلی :: پرداخت خسارت :: راهنمای دریافت خسارت :: بیمه خودرو :: بدنه

  • نحوه پرداخت خسارت بيمه بدنه


بيمه گذار موظف است به محض اطلاع وقوع حادثه جريان را بلافاصله و حداكثر ظرف 5 روز به اطلاع بيمه گر برساند و متعاقبا" گزارش مقامات انتظامي و كليه مدارك مربوط به علل و كيفيت وقوع حادثه ،‌ تاريخ و محل وقوع حادثه و هرگونه ادعا و مطالبه غرامت و هرنوع اسناد و مدارك و اطلاعاتي كه درباره حادثه در اختيار دارد را به بيمه گر تسليم نمايد.
بررسي برآورد و تعيين خسارت در بيمه بدنه توسط كارشناسان بيمه گر انجام ميشود "در صورت عدم توافق بيمه گر و بيمه گذار در ميزان خسارت تعيين شده ، برابر مقررات موجود و از طريق داوري موضوع مورد رسيدگي و تجديد نظر قرار خواهد گرفت ".

* لازم به ذكر است بيمه گر مي تواند و حق دارد بجاي پرداخت خسارت ، وسيله نقليه خسارت ديده را تعمير و تحويل نمايد"منهاي ميزان استهلاك محاسبه شده در زمان وقوع خسارت".

ضمنا" در صورتي كه در روز وقوع حادثه مبلغ بيمه شده مندرج در بيمه نامه كمتر از قيمت خودرو در روز حادثه باشد ، بيمه گر با توجه به قاعده نسبي فقط به تناسب مبلغ بيمه شده با قيمت روز حادثه خودرو مورد بيمه ، مسئول جبران خسارت وارده به بيمه گذار خواهد بود.
در مورد پرداخت خسارت تعيين شده 15 روز پس از توافق بيمه گر و بيمه گذار و با اعلام راي داوران در مورد ميزان خسارت تعيين شده ، بيمه گر مبادرت به پرداخت خسارت مي نمايد ولي در مورد سرقت مدت 15 روز به 60 روز افزايش مي يابد كه از تاريخ اعلام خسارت بيمه گذار به بيمه گر مورد محاسبه قرار مي گيرد.

چنانچه اتومبيل مسروقه بعد از 60 روز پيدا نشود، خسارت وارده براساس شرايط عمومي و خصوصي بيمه نامه صادره پرداخت خواهد شد.


شرایط و مدارک مورد نیاز جهت دریافت خسارت بيمه بدنه (حادثه - سرقت)

 


تمامي حقوق اين پايگاه اينترنتي براي شرکت بيمه البرز نمايندگي اماني فر کد 4827 محفوظ مي باشد. Copyright © 2013 Amanifar Insurance Co. All rights reserved.

POWERED BY 4GAP